GAB Ağızlarında Ünsüzler

Standart Türkçeden farklı olarak Güneydoğu Ağızlarında Kullanılan Ünsüzler şunlardır:

1- Artdamaksıl k ünsüzü: Bu ünsüze … yerleşim birimlerinde rastlanır. Örnekleri şunlardır:

2- Artdamaksıl g ünsüzü: Bu ünsüze … yerleşim birimlerinde rastlanır. Örnekleri şunlardır: Bu ünsüze … yerleşim birimlerinde rastlanır. Örnekleri şunlardır:

3- Artdamaksıl g ünsüzü: Bu ünsüze … yerleşim birimlerinde rastlanır. Örnekleri şunlardır: Bu ünsüze … yerleşim birimlerinde rastlanır. Örnekleri şunlardır:

4- Artdamaksıl g ünsüzü: Bu ünsüze … yerleşim birimlerinde rastlanır. Örnekleri şunlardır: Bu ünsüze … yerleşim birimlerinde rastlanır. Örnekleri şunlardır:

5- Artdamaksıl g ünsüzü: Bu ünsüze … yerleşim birimlerinde rastlanır. Örnekleri şunlardır: Bu ünsüze … yerleşim birimlerinde rastlanır. Örnekleri şunlardır:

6- Artdamaksıl g ünsüzü: Bu ünsüze … yerleşim birimlerinde rastlanır. Örnekleri şunlardır: Bu ünsüze … yerleşim birimlerinde rastlanır. Örnekleri şunlardır:

7- Artdamaksıl g ünsüzü: Bu ünsüze … yerleşim birimlerinde rastlanır. Örnekleri şunlardır: Bu ünsüze … yerleşim birimlerinde rastlanır. Örnekleri şunlardır:

8- Artdamaksıl g ünsüzü: Bu ünsüze … yerleşim birimlerinde rastlanır. Örnekleri şunlardır: Bu ünsüze … yerleşim birimlerinde rastlanır. Örnekleri şunlardır:

9- Artdamaksıl g ünsüzü: Bu ünsüze … yerleşim birimlerinde rastlanır. Örnekleri şunlardır: Bu ünsüze … yerleşim birimlerinde rastlanır. Örnekleri şunlardır:

10- Artdamaksıl g ünsüzü: Bu ünsüze … yerleşim birimlerinde rastlanır. Örnekleri şunlardır: Bu ünsüze … yerleşim birimlerinde rastlanır. Örnekleri şunlardır:

 

 

Ünsüzler haritası aşağıda gösterilmiştir.

 

Harita Güneydoğu Anadolu Bölgesi Ağız Atlası adlı tez çalışmasından alınmıştır. Kaynakça olarak şu şekilde gösterebilirsiniz:

APA Sistemi: